درباره بتا

مرکز پژوهشی «بِتا»، (بررسی و تحلیل اطلاعات) یک مجموعه پویا در اکوسیستم کلان داده کشور است. بتا با بهره‌گیری از هوش، استعداد و تجربه جوانان متخصص در رشته‌های مختلف و مرتبط در دو بخش: «علم داده و شبکه» (data science) و «تحلیل داده» (data analysis) تلاش می‌کند راهکارهای نوینی برای تبدیل داده‌های خام به دانش‌ کارآمد و نافع ارائه کند.

مبنای کار بتا

مبنای کارها و اجرای پروژه‌های مختلف بر اساس نوآوری و خلاقیت است. این خلاقیت با تقویت روحیه پیشرفت، میتینگ‌های دپیارتمان خلاقیت، در کنار یکدیگر بودن اعضا و کار تیمی قوی در فضایی بسیار دوستانه و صمیمی رشد کرده است. هدف ما، بهره‌گیری از علم، دانش و فناوری در حوزه کلان داده‌ها است تا بتواند با کاربردی کردن علم وتحلیل و بررسی‌های کاربردی، زندگی هر روز بشر را بهتر کند.

«بتا» با سازمان‌ها، ارگان‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی و خبرگزاری‌های زیادی همکاری داشته است. وزارت کشور، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، سازمان تبلیغات اسلامی، پارک علم و فناوری پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی، صدا و سیما، خندوانه، سفیر فیلم، خبرگزاری‌های فارس، تسنیم، مهر و باشگاه خبرنگاران جوان و روزنامه‌های ایران، دنیای اقتصاد، صبح نو، خبرفوری از جمله همین نهادها هستند که بتا تاکنون با آن‎ها همکاری کرده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی که روز به روز در حال افزایش هستند، روزانه میلیون‌ها پست پیرامون رویدادهای مختلف تولید و با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارند. بی شک بررسی تمامی این محتوا و اطلاعات نیاز به تخصص و بینشی دقیق خواهد داشت. ما در «بتا» تیم‌های مختلفی از متخصصان و پژوهشگران حوزه‌های علوم اجتماعی، علوم ارتباطات، علوم سیاسی، اقتصاد و همچنین رشته‌های فنی و مهندسی، آمار و ریاضیات، علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی را تشکیل داده‌ایم. حضور متخصصان و پژوهشگران حوزه‌های مختلف در شرکت «بتا» توانسته است سطح علمی و تخصصی فعالیت در حوزه (تحلیل داده) را ارتقا داده و تحلیل و بررسی‌های صورت گرفته در هر موضوع بسیار تخصصی مورد ارزیابی قرار دهد.

ساختار بتا