۱۱میلیون بازدید در یک روز! رکورد موزیک ویدیوی ساسی!

sasy

چندسالیست هر چندوقت یکبار با ورود آهنگ‌هایی با محتوای مستهجن، توسط برخی خوانندگان ساکن خارج از ایران جنجالی تازه میان کاربران فضای مجازی به پا می‌کند. این موضوع از حدود دو سال گذشته با آهنگ‌های جنتلمن و دکتر ساسی مانکن (ساسان یافته) و بعد از آن آهنگ‌های تتلو (امیرحسین مقصودلو) جنجال‌های زیادی را به خود اختصاص داد. تا جایی که رکورد بازید و دانلودهای موزیک ویدیو را شکست… .
امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه ۹۹، با گذشت یک روز از تیزر موزیک ویدیوی جدید ساسی مانکن (با حضور یک پورن استار!) نگذشته است که رکورددار بازدید و کامنت در فضای مجازیست. ساسی در این تیزر تبلیغاتی که اعلام داشته موزیک ویدیوی اصلی در روز چهارشنبه به پخش عموم میرسد ۱۱ میلیون بازدید، حدود ۱.۲ میلیون لایک و ۱۶۵ هزار کامنت را به خود اختصاص داده است.

این ۱۱میلیون بازدید را نمیتوان دال بر موافقت کاربران و تایید آنان برای این ویدیو دانست. اما حدود ۱.۲ میلیون لایک برای یک ویدیو می‌تواند گزینه‌ی قابل بحثی درباره‌ی تایید یک محتوای مستهجن از طرف کاربران باشد.
حضور کاربران ایرانی در پست‌های این پورن استار و کامنت‌های آن‌ها پیرامون موزیک ویدیو….! گاها شاهد حمایت این کاربران بوده‌ایم…

کامنت 1

در پست بعدی وی کاربران را دعوت به اجرای دابسمش این بخش از ویدیو کرده که از همان ساعات ابتدایی شاهد حجم بالایی از این دابسمش‌ها در استوری ساسی مانکن هستیم. نکته‌ی تامل برانگیز حضور تینیجرها و حتی کودکان! در این دابسمش‌هاست.

کمی نگاه کردن به پیج‌های اینستا کافیست تا دریابید این موزیک ویدیو چگونه هر کاربر؛ از زن و مرد و خردسال و بزرگسال را درگیر خود کرده است.

در فضای مجازی چه خبر است؟
این آمار تنها در ۱.۵ روز گذشته از بدو آپلود پست تبلیغاتی موزیک ساسی استخراج شده است. این در حالیست که روز سه‌شنبه و چهارشنبه همزمان با موزیک ویدیوی ساسی به طور کلی حدود ۸۰۰ هزار پست در اینستاگرام و ۲میلیون توییت تولید شده است که سهم پست‌های مرتبط با این موزیک ویدیو را مشاهده میکنید :


واکنش‌ها نسبت به ویدیوی ساسی‌مانکن در رنج سنی بزرگسال(بالای ۲۰ سال) حدود ۸۵ درصد از کل واکنش‌ها را شامل می‌شود که نشان دهنده میزان عمق تاثیرگذاری این ویدیو در سطوح سنی بزرگسال است. هرچند شاید با توجه به آمار دیگر پست‌های ساسان یافته مشهور به ساسی‌مانکن در اینستاگرام، بتوان اینطور تفسیر کرد که این حجم از اقبال برای دیدن این ویدیو در بزرگسالان، بیشتر به علت تِرند شدن ویدیوی مذکور، کنجکاوی در مورد حضور یک بازیگر پورن در ویدیو و عادی بودن و رواج مشاهده‌ی تصاویر این‌چنینی در این سنین در سطح جامعه باشد.
در سنین نوجوانان (۱۰ تا ۱۹ سال) میزان واکنش به این ویدیو حدود ۱۳ درصد است. در نگاه اول شاید این مقدار کم به نظر برسد، اما باید دقت داشته باشیم وقتی که این رنج سنی مخصوصا در حدود ۱۰ تا ۱۳ سال آن درگیر و پیگیر این دست از موارد ابتذال هستند، ناخودآگاه سبب ترویج آن در محیط‌های دوستانه و مدرسه خواهند شد و دیگر افراد را نیز آلوده خواهند کرد. کنجکاوی‌‎های بچگانه، آشنایی غیر اصولی با مسائل سکسی و عدم نظارت و ارتباط صحیح والدین با این سن، همگی در کنار هم، سبب دسترسیِ همراه با واکنش مشخص و نمایانِ حدود ۱۳ درصد از نوجوانان جامعه و عدم ترس آن‌ها از اظهار نظر صریح در این ویدیو شده است.
در سنین کودکی(۱تا۹ سال) حدود ۲ درصد واکنش نسبت به این ویدیو در شرایطی که دسترسی این سن به این تیپ محتوا در تمام جهان مذموم و ممنوع است، یک فاجعه محسوب می‌شود. ۲ درصد از کودکان ما این مسئله را به سرعت بررسی کرده و واکنش نشان داده‌اند که به این معنی است که این دو درصد، فهم نسبی نسبت به مسائل جنسی دارند و نسبت به ویدیو و موزیک‌های ساسی‌مانکن کنجکاو و دنبال‌کننده‌ی آنند. اما شرایط وقتی بغرنج‌تر می‌شود که بیش از نیمی از این کودکان در کنار والدین خود و با همراهی آن‌ها به این ویدیو واکنش نشان داده‌اند و حتی به انتشار دابسمش خود در فضای مجازی پرداختند!

واکنش‌ها و حضور رده‌های سنی مختلف را نسبت به ویدیوی ساسی‌مانکن بررسی کردیم. اما این افراد دیدگاه‌های مختلفی از مثبت تا منفی نسبت به این ویدیو داشته‌اند.
متاسفانه در عین ناباوری حجم غالب، یعنی بیش از نیمی(۵۳درصد) از کاربرانی که نسبت به ویدیو واکنش نشان داده‌اند آن را پسندیده و ویدیوی جذاب و مثبتی ارزیابی کرده‌اند. یعنی نیمی از جامعه‌ی بررسی شده، نسبت به حضور یک بازیگر پورن و محتوای ویدیو نه تنها بی تفاوت نیستند، بلکه دیدگاه مثبتی دارند و با رواج آن در جامعه مشکلی نداشته و حتی مروج آن نیز هستند.
در بین حدود ۴۷ درصد دیدگاه‌ منفی، ۲۸ درصد از آن‌ها مخالفت سنگینی با ویدیو نداشته‌اند و تنها انتقاداتی نسبت به حضور بازیگر پورن در ویدیو کرده‌اند و گذرا از کنار آن رد شده‌اند. ۱۹ درصد از افراد اما واکنش سنگین و همراه با خشم داشته و به شدت مخالف این تیپ از ویدیوهای مبتذل بوده‌اند.
اما همین مسائل را اگر با تفکیک جنسیتی نگاه کنیم، حقایق دیگری نیز آشکار خواهد شد. در رده سنی بزرگسالان و جنسیت آقا، ۵۳ درصد نسبت به ویدیو دیدگاه مثبتی داشته و تنها تنها ۱۴ درصد مخالف و خشمگین هستند. اما در همین رده سنی و جنسیت خانم، تنها ۴۱ درصد دیدگاهی مثبت و همراه با ویدیو داشته‌اند و ۳۴ درصد یعنی حدود یک سوم آنها شدیدا با این ویدیو مخالفت کرده‌اند. این نسبت در آقایان و خانم‌ها مشخصا به علت حضور یک بازیگر پورن خانم در ویدیو(که توسط آقایان بیشتر دیده می‌شود.) و همینطور اهمیت بیشتر مسئله تربیت در بین مادران در خانواده است.
مسئله بالا وقتی واضح‌تر می‌شود که دیدگاه آقا و خانم را در سنین نوجوان، که هنوز نقش پدر و مادری نگرفته‌اند بررسی می‌کنیم. در این رده سنی در هر دو جنسیت، دیدگاه مثبت بسیار به هم نزدیک بوده و بالای ۸۵ درصد را شامل می‌شود. نزدیک به ۱۱ درصد در پسران و ۱۲ درصد در دختران فقط نقدی نسبت به محتوا داشته و مخالفت سنگینی نشان نداده‌اند. و در هر دو گروه تنها و تنها ۲ درصد از افراد دیدگاهی منفی و خشمگینانه نسبت به ویدیو داشته‌اند که میزان عمق تاثیر و رضایت از این محتوا را در سطح سنی نوجوان نشان می‌دهد و فارغ از نگاه جنسی در هر دو گروه پسر و دختر این محتوا مثبت و رضایت بخش ارزیابی شده است.

کاربران موافق موزیک ویدیو ساسی چه گفتند؟ کاربران مخالف موزیک ویدیو ساسی چه گفتند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.