برترین‌های اینستاگرام ایرانی در ۲۰۲۰

مرکز پژوهشی بتا

با بررسی مرکز پژوهشی بتا در مورد کاربران فارسی  اینستاگرام مشخص شد که بیش از ۴۷ میلیون کاربر فارسی زبان در بستر اینستاگرام در حال فعالیت هستند. این کاربران در طول یک سال بیش از یک میلیارد محتوا تولید می‌ کنند. این بستر در جهان بیش از یک میلیارد و دویست میلیون کاربر دارد. نوع فعالیت در سطح بالای کاربری نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ پیج با دنبال کننده بیش از ۳ میلیون کاربر دارد و بیش از ۶۰۰ پیج با دنبال کننده بیش از یک میلیون در این فضا وجود دارد.

همزمان با به پایان رسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی و ورود به سال ۲۰۲۱؛ افکار عمومی مشتاق دیدن آمار و ارقام فضای مجازی طی یکسال گذشته هستند.در این گزارش به بررسی برخی از این آمار در سال ۲۰۲۰ پرداختیم.

سال ۲۰۱۰ بود که اینستاگرام به صورت عمومی منتشر شد. امسال این شبکه‌ی اجتماعی دهمین سال حیات خود را نیز گذراند. این شبکه‌ی اجتماعی موبایلی که مختصِ به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم کوتاه است برای بیش از ۱.۲میلیارد کاربر خود محبوبیت زیادی دارد.

پست‌های برتر

سال ۲۰۲۰ میلادی به پایان خود رسید و شاید برای کاربران شبکه‌های اجتماعی جالب باشد که بدانند در بسترهایی همچون اینستاگرام، چه پست‌هایی بیشترین تعداد لایک را دریافت کرده‌ و با استقبال بیشتری از سوی دنبال‌کنندگان مواجه‌ شده‌است.

در بستر اینستاگرام پستی برتر شناخته می‌شود که در بین تمامی پست‌ها بیشترین میزان لایک و یا بازدید (در ویدئوها) را دریافت کرده باشد.

در بسیاری از موارد شاهد بازدیدهای بسیار بالایی در پست‌ها هستیم، بیشتر این پست‌ها وابسته به تعداد فالوور هستند (به خصوص در ویدئوها که تعداد بازدید در آن به صورت مجزا نمایش داده می‌شود) اما بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارند که با وجود پایین بودن تعداد فالوور صفحه، در لیست برترین‌های یک یکسال گذشته قرار گرفتند. این موضوع نشان‌دهنده‌‌ی اهمیت آن پست برای مخاطبین اینستاگرام بوده است. در اغلب موارد حواشی ایجاد شده در اینستاگرام به خصوص حواشی اینفلوئنسرها بازدیدهای فراوانی را به همراه دارد. بیشتر پست‌های برتر در این بستر نیز مربوط به بازیگران و اینفلوئنسرهای مجازی است.

 

 

همایون شجریان

همایون شجریان فرزند استاد محمدرضا شجریان در صفحه‌ی شخصی خود در اینستاگرام خبر فوت پدرش محمدرضا را در یک پست منتشر کرده‌است. در طی یک سال گذشته این پست بیشترین بازخورد را در اینستاگرام داشته و همچنان رکورد دار بیشترین لایک و کامنت است. به طوری که در طول ۴ دقیقه پس از انتشار آن حدود ۲۳ هزارکامنت دریافت کرده‌است. پست دوم او نیز پیرامون تشییع و به خاکسپاری وی در مشهد جز پر لایک و کامنت‌ترین‌های اینستاگرام است.

او در سال ۲۰۲۰، ۳۱ پست منتشر کرده که این دو پست پربازدیدترین آن است.

 

 

 

حسن ریوندی

پست‌های حسن ریوندی در اغلب موارد جز پست‌های پربازدید اینستاگرام است که بازخوردهای زیادی نیز به همراه دارد. دو پست او با حدود ۸ میلیون بازدید و ۱ میلیون لایک در طول سال ۲۰۲۰ بیشترین بازخورد را در بین پست‌های اینستاگرام داشته است. وی در یک سال ۱۰۹ پست منتشر کرده‌است.

 

 

دنیا جهانبخت

از جنجالی‌ترین کاربران اینستا در سال ۲۰۲۰ می‌توان به دنیا جهانبخت اشاره کرد.

بعد روابط عاطفی او با مهراد جم و مهاجرت مهراد به ترکیه و انتشار عکس‌هایی عاشقانه و همچنین تبلیغات بالای او از سایت‌های شرط‌بندی، دنیا توانست فالوورهای خود را به بیش از ۱۰ میلیون نفر برساند. پست‌های مورد انتشار او با مهراد جم بیش از ۹ میلیون بازدید داشته و لایک‌های میلیونی دریافت کرده‌است. دنیا جهانبخت را می‌توان یکی از پرمخاطب‌ترین اشخاص سال ۲۰۲۰ در اینستاگرام دانست.

 

 

گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی در یک سال گذشته ۱۴۲ پست منتشر کرده که سه پست او پربازدیدترین پست‌های اینستاگرام هستند.

 

 

 

بهرام افشاری

بهرام افشاری در یک سال گذشته ۶۱ پست منتشر کرده که دو پست او پربازدیدترین پست‌های اینستاگرام هستند. هر دوی این پست‌ها مرتبط با سریال پایتخت و حضور او در این سریال است.

 

 

ابراهیم حامدی (ابی)

ابراهیم حامدی (ابی) در یک سال گذشته ۲۶۷ پست منتشر کرده که یک پست او پربازدیدترین پست‌های اینستاگرام هستند. ابی از سلبریتی‌های بسیار فعال در فضای مجازی محسوب می‌شود تا جایی که اغلب پست‌های صفحه‌ی او روزمره‌نویسی زندگی‌اش می‌باشد.

 

مهراد جم

مهراد جم یکی از خوانندگان جوان و کم سن و سال ایران، از جنجالی‌ترین سلبریتی‌های یک سال گذشته بوده است. وی با وجود تعداد فالوور کم توانسته است بیشترین لایک را از دو پستی که از خود و دنیا جهانبخت منتشر کرده دریافت کند و در بین برترین پست‌های ۲۰۲۰ قرار بگیرد. رابطه‌ی او با دنیا جهانبخت و همچنین راه‌اندازی سایت شرط‌بندی او دلیل بر شهرت بیشتر و شناخته شدنش بین کاربران است. او در یکسال اخیر ۳۸ پست منتشر کرده‌است.

 

 

علی دایی

علی دایی فوتبالیست پیشکسوت ایران، در یک سال گذشته ۲۶ پست منتشر کرده که یکی از این پست‌ها با اقبال کاربران مواجه شده‌است. در این پست، دایی کاربران را دعوت به دوری از جنجال‌های ورزشی و احترام به یکدیگر می‌کند.

 

شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی از خوانندگان خارج‌نشین که به تازگی با ساخت سایت شرطبندی و همکاری در آخرین کلیپ خود با ریحانه پارسا بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده است. وی در یک سال ۴۶ پست منتشر کرده است که دو پست زیر بیشترین بازدید را در بستر اینستاگرام به خود اختصاص داده‌اند.

 

برترین کاربران و صفحات

در آخرین روزهای هر سال یکی از جذاب‌ترین و پر طرفدارترین‌ها، رتبه‌بندی صفحات اینستاگرام بر اساس فالوور است. امسال نیز یا پایان سال ۲۰۲۰، بیست پیج ایرانی که دارای بیشترین تعداد فالوور هستند را در ادامه معرفی خواهیم کرد. ترتیب پیج‌ها بر اساس تعداد دنبال‌کننده است.

 

 

 

شما می توانید متن منتشر شده در خبر فوری در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۹ را در اینجا بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.